Doktor GözündenDr.M.Burak ÖLMEZSerbest Paylaşımlar

#00006# VIP Hastaya Yaklaşım (Kişiseldir)

Yazı Künyesi: #00006#

http://www.sozcu.com.tr/…/kaymakam-bey-devletin-doktorunu-…/
Whatsapp grupta ki soruya kendi yaklaşımımdır.

Alta kendi yaklaşımınızı paylaşabilirsiniz dostlar

vip ile ilgili görsel sonucu

VİP HASTAYA YAKLAŞIM (KİŞİSELDİR )
Dostlar bir nöbette 500 hasta çeviren sizler bizler bu durumları da nasıl yöneteceğini bilmeli veya bu gibi durumlarla karşılaşan kıdemlilerinden fikir almalı. Savcı, kaymakam vs çocuğu hasta olup gelmeden öncelikle ( öngörülü olanlar)başhekim ile telefonda görüşür bu ve buna benzer durumlarla karşılaşmamak için bilgi verirler. Çoğu yeni atanmış usul bilmeyenler olabilir, onlar için ise bilginizi kullanarak tabiri caizse bilginizle ayar vermelisiniz. “Kaymakam-savcı bey evde muayene etsem bile ilaç uygulamamız doğru değil.Serum içinde gönderdiğimiz anafilaksi gelişme durumu olabilecek ilaçlar .Allah korusun bu gibi durumda hastaneye bile yetişmeniz zor olur. Tanı ve tedavi için en uygun ortam hastanedir buyurun gelin bakalım.” Bir yöntem. İkincisi habersiz gelen savcı kaymakam mümkünse (benim yöntemim )doktor odanıza alın veya uygun bir ortama genel ortamdan ayırın.Zaman oluşturarak hızlı muayene ve tedavi ile mümkünse veya ortam uygunsa doktor odasında bile olabilir göz önünde olacak bir yerde tedavisini uygulayın.Kaymakam vs hasta değilse çayını-kahvesini (aha da kahve bile ısmarlıyorum)🖑vs ısmarlayın gerekirse. Ayağınıza dolasmasın işinize karışmasın. Kahvesini içsin hastasının başında otursun (bu kısma açıklama yazma ihtiyacı doğdu😂her şeye illa açıklama yazdıracaksınız sinaps lütfen biraz.1 tl lik çay ile ortalıkta dolanan VIP hasta veya yakınını önler ve isinizi daha rahat yapmanızı sağlar,ayrıca insani yönü vardır.Devlet sisteminde mülki idari amirdir (konu başlığındaki VIP de devlet sistemi içindir.Buradaki VIP hasta mı olur? diyen arkadaşları çakar lamba ile otobanda yol vermeyerek VIP adam mı olur? demelerini de bekliyorum yol vermeyerek  deneyebilirler asil memur olmamalarına bağlıyorum :)) isterseniz SOĞUK bişeyler de ısmarlayabilirsiniz😁 ucuz ve etkilidir tavsiye ederim hem de muhabbet kurmuş olursunuz ). Yav benim ne işim olur SAVCI veya KAYMAKAMLA diyen yeni başlayan arkadaşlara da su gelsin “😊”uzatmıyorum. Saldırgan hastaya yaklaşım nasıl ise mülki idari amir veya savcı ya yaklaşım da farklıdır.Bu yaklaşım kendi yaklaşımımdır. Daha sert yaklaşımlar orada çalışan sizler için sıkıntı ve cezanın size dönecek şekilde olmasıyla sonuçlanır. Bu haberdeki durum içinde kaymakam bey e doktor arkadaş bu şekilde tarif etmiş ancak anlama sıkıntısından olsa gerek hastaneye gelip edepsizlik etmiştir.
İstisnalar kaideyi bozmasın.iyi çalışmalar dilerim dostlar

EDİT ; Dostlar anladığım kadarı ile yönetim den çok tanı ve tedavi ile ilgileniyorsunuz.yani diyabet tedavisi yeterli diyorsunuz ancak diyabet kitapları yönetim üzerinedir örneğin.(diyabet managemant olarak gecer)yani hastaya göre mesleği icra edişimiz farklılaşır. Şimdi bin nasihat ettik bir de musibet ile eğitim yapıcaz. Bu da yönetim üzerine,yorum yapmayı kapattım bu neyi gösteriyor ?ben yönetim üzerine bir yazı yazdım.Beğenirsiniz veya beğenmessiniz. Forum TÜYO forumu,farklı beklentilerle gelmiş olabilirsiniz. Açıklama yazdım YÖNETİM şeklinizi paylaşın diye.Hala daha “dik durmalı vs “ben ortopedik pozisyon sormuyorum o farklı bir konu farklı forumlarda tartışılıyor. Ağlama duvarı da işletmiyorum (en azından benim postların altında)ben YETKİYİ kullanıp yorumu kapattım.Kaymakam vs yetkiyi kullanıp SORUŞTURMA açar dostlar.Siz biz dik dururuz o ayrı önemli nokta nasıl YÖNETECEĞiNiZ durumu.Kural kaide MEMURIYETTE bellidir.Memur olup Köroğlu gibi davranamazsınız. Ya işte 10 sene okudum vs. doğru şeyi okuyacaksınız DEVLET işleyişinde .Adam 4 sene okuyor mülki amir oluyor 15 senelik okumuş seni yönetiyor.Demekki akıllılık çok okumakta değil “doğru şeyi” okumakta ona göre.Neyse bu durumdan da tecrübe çıkarırsınız diye böyle bir YÖNETİM şekli uyguladım. Hoş oldu mu?oldu-olmadı diyenler olacaktır.Bence Vermek istediğim mesajı verdi mi ?Almak isteyene çok güzel oldu. İyi çalışmalar dostlar..bu işten de umarım umduğum TÜYO yu kapmissinizdir. Hamdım piştim oldum (ki ben halen olmadım..siz daha işin başında çözdük derseniz yukarıdaki habere benzer konu olmaktan kurtaramazsınız kendinizi, dik duruş ayrı bu tip idarecileri İDARE etmek ayrı.Tecrübeyi tekrar tecrübe etmeyin arkadaşlar )metodunu uygulayın .. senelik tecrübeleri acı tecrübe yaşamadan faydası olsun diye paylaşıyordum artık manegemant değil tedavi paylaşmaya karar verdim.Onu yoğurun tecrübe etmesi size kalsın, Hepimize kolay gelsin..

ACT FACEBOOK SAYFASI TIKLAYINIZ

TÜM PAYLAŞIMLARIM FACEBOOK KISAYOL TIKLAYINIZ

  SOSYAL TIP YAZILARIM

Burak Ölmez

Büyük Türk hakanı Atilla; "Atımın nalındaki bir çivi düşseydi, bu büyük ülke olmazdı!" demiş. "Ama nasıl olur?" demişler. "Bir çivi bir ülkeyi nasıl kurtarır?" Atilla cevap vermiş; "Bir çivi bir nalı, bir nal bir atı, bir at bir komutanı, bir komutan bir orduyu, bir ordu da koca bir ülkeyi kurtarır" (teşbihte hata olmasın) bir "tüyo" bazen bir "hayat"kurtarabilir felsefesinde bir insan,bir hekim..
Başa dön tuşu